На 20.04.2026 г. ученици от нашето училище посетиха красивия и изпълнен с история град Пловдив по идея на Ученическия съвет към ПГТ „Юрий Гагарин“. Екскурзията се превърна в незабравимо преживяване, изпълнено с много емоции, нови знания и приятни моменти.
По време на посещението учениците имаха възможност да разгледат едни от най-известните забележителности на града – Стария град, Античния театър и Главната улица. Те се запознаха с богатата история и културното наследство на един от най-старите градове в Европа.
Освен образователната част, екскурзията създаде чудесна възможност за сплотяване, нови приятелства и споделени емоции между учениците и учителите. Денят премина с много усмивки, добро настроение и незабравими спомени.
Благодарим на Ученическия съвет за инициативата и отличната организация, както и на всички учители и ученици, които се включиха в това прекрасно пътуване. Очакваме с нетърпение следващите ученически инициативи и нови интересни приключения!


